Poznáte to tak, že se spodní část hrudníku rozpíná do stran a dozadu. Jinak se nic nepohne - ani ramena, ani hrudní kost, ani břicho.
Při stoji pokrčte paže v loktech a jemně přitiskněte paže k hrudníku. Snažte se nadechnout tak, aby se rozpínala ta část hrudníku, která se dotýká loktů.
Dýchejte pomalu, nádech i výdech nosem.
Soustřeďte se na ramena – nesmí se zvedat k uším, ani se nesmí zvedat dopředu.
Hrudní kost (sternum) se nepohne.
V maximu nádechu i maximu výdechu dvě vteřiny vydržte.
Pohyb je pomalý, jediné, co se hýbe je dolní a postranní část hrudníku.
Pět nádechů, pět výdechů, zopakovat 3x za den.
Kdyby se vám začala motat hlava, brnět rty, tak se neděste - příliš usilovným cvičením jste si vydýchali oxid uhličitý z plic. Přestaňte cvičit a ono to přejde.
Naučíme se dýchat bránicí
23. 05. 2022
bederní páteř bolest bolest zad bolest šíje bránice burnout břicho charitativní účet cvičení dýchání extenzor fibromyalgie hluboký stabilizační systém hrudní páteř hrudník kardiovaskulární karpální tunel kloub kloubní blokáda krk krční páteř kvadriceps leh letadla lipohypertrofie lymfatický systém most muzeum osteoporoza pohybový systém prokřupnutí protažení pálení žáhy páteř příčný sval břišní ramena rehabilitace rolování sed skaleny stabilizační systém stoj strečink syndrom uvolnění šíje vzdělávání zadní strana lýtka zadní strana stehen zdravotnictví